czwartek, 9 czerwca 2011

Wrażenia z wizytyO swoich wrażeniach opowiada Basia Muszyńska (kliknij, aby wysłuchać nagrania).

Nagranie zostało sporządzone za pomocą programu Voki, prezentowanym przez Alicię na seminarium w Targu Mures. Alicia, najwyraźniej urzeczona możliwościami technologii Web 2.0, pokazywała też produkty wykonane za pomocą Glogstera, Issuu i Animoto.
Filomena mówiła o Google docs, a João o programach umożliwiających multiblogowanie, zaś David skupił się na ankietowaniu online (na przykładzie Survey Monkey). Jewgienija miała bardzo dobre wystąpienie na temat Facebooka i konkretnych planów, które jej instytucja wiąże z tym narzędziem. Mehmet i Augusta pokazali prezentacje ogólne odnoszące się do problematyki Web 2.0. W planie był też występ Angeli na temat e-portfolio, jednak nie doszedł do skutku.
Nasz pokaz był oczywiście o chmurach słów i aplikacjach, które służą do ich tworzenia, a także pomysłach na wykorzystanie chmur słów w edukacji dorosłych, z konkretnym przykładem w postaci tego bloga.
Sporą trudność - zważywszy na tematykę wystąpień - stanowił brak połączenia z Internetem w pierwszym dniu seminarium.

1 komentarz:

  1. Basia, gratulacje - wspaniałe nagranie.
    Prezentowane możliwości technologiczne dają jeszcze inną możliwość wykorzystania Web 2.0 w doskonaleniu nauczcieli.
    A ty z pewnością możesz szukać jeszcze pracy w studiu radiowym lub telewizyjnym (jesteś nawet trochę do siebie podobna w tym okienku)

    OdpowiedzUsuń